// HAKKIMIZDA

 

Kurumsal Hakkımızda Yazısı Örnekleri

Kurumsal olduğunu iddia eden, bu yönde adımlar atmak isteyen her firmanın muhakkak kendini harika bir şekilde anlattığı bir “hakkımızda” yazısı olmalıdır. Paydaş firmalara, tedarikçi şirketlere, potansiyel müşteri kitlelerine ve mevcut müşterilere firmanın kendini anlatması şarttır. Hele ki günümüz rekabet koşulları düşünüldüğü zaman, firmaların güven verici olması ve ne derece profesyonel işler yaptığını, hangi avantajları sağladığını kamuoyuna açıklaması önemlidir.

 

Kurumsal Şirket Hakkımızda Yazısı

Kurumsal hakkımızda yazıları bu ve benzer nedenlerden dolayı çok kritiktir. İster tedarikçi olsun, ister son kullanıcı olsun firmanın hangi alanda çalıştığını, nasıl bir çalışma alanına sahip olduğunu, ilkelerini, prensiplerini, vizyon ve misyon anlayışlarını bilmek ister. Kalite güvence konusunda kuruluşa ait belgelerin ve prosedür çıktılarının neler olduğu da öğrenmek istenir. Kısacası kurumsal hakkımızda yazısı en iyi ve en akıcı şekilde, işin profesyonelleri tarafından hazırlanmalıdır.

Kurumsal Hakkımızda Yazısı Nasıl Hazırlanır?

Kuruluşa ait sektörün belirtilmesi ve hangi yıldan bu yana söz konusu sektörde faal olunduğu bilgisi ile kurumsal hakkımızda yazısına başlanabilir. Şirketin kuruluşu, sektörü ve aktif olduğu iş kollarının ardından merkezinin nerede bulunduğu da mutlaka belirtilmelidir. Bunların ardından ise sırası ile yapılan işlerde özen gösterilen noktalar, kuruluşun müşterilerine ve tedarikçilere sunduğu avantajlar, çeşitli prensipler, termin süreleri gibi kritik konulardan bahsedilebilir. Temel anlamda ise dikkat edilmesi gereken bazı özellikler vardır.

Kurumsal Hakkımızda Yazısı Hazırlanırken Dikkat Edilecek Hususlar

* Yazı kesinlikle akıcı olmalıdır. Sunum yapılırken ya da doğrudan internet sitesi veya e-posta yolu ile yazıyı okuyan kişilerin her bir kelimeyi okuması sağlanmalıdır. Bu da akıcı bir anlatım ile mümkündür.

* Avantajlı noktalar mutlaka belirtilmelidir. Üretim alanı geniş ise alan genişliği, çalışan sayısı çok ise çalışan sayısı, kalite belgeleri tam ise belgelerin tek tek isimleri gibi unsurlar mutlaka belirtilmelidir. Yani hedef kişi ya da kuruluş hakkımızda yazısını okuduktan sonra en avantajlı ve en iyi konuları aklında kalacak şekilde yazıyı geçmelidir.

* Konular birbirini takip etmeli, kopuk anlatımlar olmamalıdır. Okuyucunun yazıdan bu şekilde eksik bilgiler alması, karar anında oyunun bu kuruluştan yana olmamasını sağlayabilir.

* İmla kurallarına dikkat edilmeli, kelime seçimleri özenle yapılmalıdır. Ancak bu şekilde kurumsal ve profesyonel bir imaj çizilebilir.

* Okuyucuda güven yaratılmalı, bunun için de sektörde daha önce yapılan çalışmalardan tecrübeli olunan konulara kadar gerçekleştirilen projelerden bahsedilmelidir.

* Teknik anlamda yeterliliğin olduğu ve yetkin bir kuruluş imajı mutlaka hedef kişinin zihninde oluşmalıdır. Bunun için mühendislik, AR-GE gibi konu başlıklarından kesitler sunulabilir.

Öte yandan şirket olarak alanında uzman çalışanlarımız ve deneyimli yazar kadromuz ile kurumsal hakkımızda yazılarınızı biz de yapmaktayız. Sektörde bulunduğumuz uzun yıllar boyunca pek çok kurumsal firma için en iyi hakkımızda yazılarını hazırlayan bir ekip olarak sizin de bu ihtiyacınızı biz karşılayabiliriz.

İsterseniz, bizlere iletişim sayfasından ya da sol taraftaki bannerdaki bilgilerle ulaşabilirsiniz.